لوازم جانبی لازم برای تبلت

لپ تاپ و کامپیوتر های خانگی امکانات قابل توجهی را در اختیار ما قرار می دهند اما آنها متعلق به دهه گذشته هستند. اگر شما می خواهید آخرین دستگاه از دنیای تکنولوژی را داشته باشید باید یک تبلت تهیه کنید. تبلت ها با معرفی ایپد توسط اپل در سال ۲۰۱۰ به دنیا معرفی شدند اما در همین مدت زمان کم مدل های مختلفی از آنها به بازار دنیا و نتیجتا به بازار تبلت ایران راه پیدا کرده اند. استفاده آسان، سرعت، قابلیت نمایش فایل های چند رسانه ای و کتابها و پتانسیل بالای تبلت ها در بازی از جمله مزیت های تبلت ها است. با این حال بعضی از محدودیت های تبلت مانند تایپ کردن قابل توجه است. در این قسمت می خواهیم پنج وسیله را به شما معرفی کنیم که با استفاده از این وسایل جانبی محدودیت های تبلت کمتر و تجربه استفاده از آن دلپذیرتر خواهد بود.

۱-      کیف تبلت

کیف تبلت

تصور کنید شما اخیرا یک تبلت گران قیمت و سیک خریداری کرده اید. قطعا شما مایل نیستید این تبلت را بدون هیچ گونه محافظ همراه خود جابجا کنید. توصیه ما به شما خرید یک کیف مناسب برای تبلت است. کیف تبلت در صدر لوازم جانبی است که خریدار تبلت به آن توجه دارد. کیف های تبلت در طرح ها، رنگها و جنس های مختلف در بازار ارائه شده است و شما می توانید بر اساس کاربری و سلیقه خود یک نمونه مناسب را تهیه کنید.

۲-      کیبورد تبلت

کیبورد تبلت

اگر تایپ کردن با تبلت امری ضروری برای شما است و برای تایپ کردن صفحه کلید تبلت را نمی پسندید بهتر است یک صفحه کلید مناسب تهیه کنید. اکثر کیبورد های موجود برای اتصال به تبلت از پورت USB استفاده می کنند و به دلیل اینکه اکثر تبلت ها دارای درگاه mini USB هستند به یک تبدیل OTG برای اتصال کیبورد به تبلت نیاز هست. تعدادی از تبلت ها نیز امکان استفاده از موس و کیبورد را همزمان فراهم کرده اند. کافی است کیبورد و موس که توسط یک پورت متصل می شوند را تهیه و به تبلت متصل کنید. بعضی از کیبوردها نیز می توانند از طریق بلوتوث متصل شوند. پیشنهاد می کنیم اگر هزینه کیبورد مهم نیست و تبلت شما از بلوتوث پشتیبانی می کند از این دسته از کیبرد ها استفاده کنید.

۳-      بلندگوی تبلت

بلندگوی تبلت

تمامی تبلت ها  دارای یک یا دو اسپیکر داخلی هستند اما در صورتی که کیفیت و شدت صدای خروجی از تبلت برای شما خیلی مهم باشد بهتر است یک نمونه از اسپیکر های کم مصرف و پرتوان مخصوص تبلت را خریداری کنید. قیمت این اسپیکر های تبلت چندان بالا نیست اما به شما این امکان را می دهد که با دوستان خود از تماشای یک ویدئو یا گوش کردن به یک موسیقی لذت ببرید. بعضی از بلندگوهای مخصوص تبلت می توانند از طریق بلوتوث به تبلت متصل شوند. گرچه این اسپیکرهای بدون سیم راحت تر به نظر می رسند اما مصرف باتری این اسپیکرها بیشتر است و باعث می شود که مصرف باتری تبلت نیز بالاتر رود.

۴-      لایه محافظ صفحه

لایه محافظ تبلت

مانند گوشی های هوشمند، مهمترین راه ارتباطی با تبلت صفحه لمسی آن است. اگر آسیبی به صفحه لمسی تبلت وارد آید نه تنها ظرافت و زیبایی تبلت از بین می رود بلکه حتی می تواند باعث اخلال در دریافت اطلاعات نیز گردد. پیشنهاد می کنیم در صورتی که تبلت شما فاقد لایه محافظ صفحه است در اسرع وقت نسبت به تهیه آن اقدام کنید.

۵-      قلم تبلت

قلم تبلت

در گذشته بسیاری از صفحه های لمسی به همراه قلم های مخصوص ارائه می شود و در مواردی مانند اخذ امضا لازم بود اما آیا با وجود صفحه های لمسی خاذنی بسیار حساس همچنان به این قلم ها احتیاج هست؟ در بعضی از نرم افزارهای تبلت وجود یک قلم بسیار کمک می کند برای مثال در نرم افزار های طراحی قلم تبلت بسیار می تواند به طراح کمک کند. پیشنهاد می کنیم یک قلم تبلت مناسب به مجموعه لوازم جانبی تبلت خود اضافه کنید.

One Comment

دیدگاه شما چیست؟